شیر خشک پگاه بدون چربی (اسکیم)
شرکت PTS
شیر خشک پگاه بدون چربی (اسکیم)
چهار شنبه 9 اسفند 1402 ساعت | بازدید : 138 | نویسنده : ولی غلامی | ( نظرات )

شیر خشک چیست و چرا برای بدنسازی مفید است؟

شیر خشک در واقع همان شیر واقعی است که طی فرآیند تبخیر آب از شیر جدا شده و به‌صورت پودر درمی‌آید. درصد بالایی از مواد مغذی شیر بعد از تبخیر، همچنان در شیر خشک حفظ می‌شود. از شیر خشک در صنعت غذایی جهانی در حجم گسترده‌ای مصرف می‌شود، از آشپزی گرفته تا غذای کودک. یک لیوان آب همراه با مقدار مناسب از شیر خشک، به اندازه شیر معمولی خاصیت دارد. ماده اصلی و مؤثر در پودر شیر خشک برای بدنسازی، پروتئین است. در واقع شیر خشک از ۲۰ درصد پروتئین وی (آب پنیر) و ۸۰ درصد کازئین تشکیل شده است و پروتئین به‌عنوان یکی از مؤثرترین عناصر برای افزایش حجم عضلات در بدنسازی است. بسیاری از افراد برای افزایش قدرت و به تبع آن، افزایش حجم ماهیچه‌ها در بدنسازی، به جای شیر خشک از مکمل‌هایی مانند کراتین استفاده می‌کنند

پودر شیر خشک اسکیم بدنسازی چیست؟

پودر شیر خشک‌ اسکیم، همان شیر خشک بدون جربی می باشد. معمولا شیر خشک ساده هم دارای مقدار زیادی پروتئین است که یک ماده بسیار مغذی برای بدن است. هر نوع از شیر خشک برای بدن مفید بوده و سبب تقویت ماهیچه‌های بدن می‌شود. پودر انواع شیر خشک‌ها مانند شیر خشک پرچرب دارای تمامی مواد مغذی و خاصیت‌هایی است که درون شیر تازه هم موجود است. هدف از ساخت شیر خشک اسکیم این است که بتوان این خواص، پروتئین و مواد مغذی درون شیر را در زمان طولانی نگهداری و استفاده کرد که ماندگاری و طول عمر نسبتا زیادی داشته باشند.

تا زمانی که تاریخ انقضای شیر خشک بدون چربی نرسیده باشد، شیر خشک‌ ها قابل استفاده هستند. معمولا شیر خشک‌ هایی که به کودکان می‌دهند با شیر خشک‌هایی که افراد ورزشکار از آن استفاده می‌کنند متفاوت است، اما همین شیر خشک‌های برای نوزادان هم دارای پروتئین و مواد مغذی زیادی است. معمولا این نوع شیر خشک‌ها هم می‌توانند برای بزرگ‌ترها استفاده شوند. زمانی که شما شیر خشک را درون لبنیات دیگر مانند شیر و یا ماست بریزید، ارزش غذایی آن بیشتر خواهد شد.

شیر خشک اسکیم از چه موادی ساخته شده است ؟

شیر خشک اسکیم همانند انواع دیگر شیر خشک‌ها از شیر طبیعی ساخته شده است. روند تولید شیر خشک این‌گونه است که ابتدا شیر را درون دستگاه‌هایی می‌ریزند که شیر را حرارت داده و غلیظ می‌کنند. سپس این شیر غلیظ‌شده را درون دستگاه‌های خشک‌کن قرار می‌دهند که آن را به شکل پودر تبدیل می‌کند. تا این قسمت از روند تهیه شیر خشک، برای انواع آن صدق می‌کند. شیر خشک اسکیم دارای 5/0 دصد چربی است که در مقایسه با شیر خشک‌های دیگر، این مقدار پایین تر است.

همین چربی کمتر موجود در شیر خشک اسکیم است که باعث می‌شود میزان کالری آن هم پایین‌تر باشد. یکی از ویژگی‌های مهم این نوع شیر خشک که آن را از دیگر شیر خشک‌ها متمایز کرده است، میزان پروتئین بالای آن است. این میزان پروتئین در صورتی است که میزان کالری موجود در آن بسیار پایین است.  با وجود این‌که میزان چربی و درنتیجه میزان کالری این نوع شیر خشک پایین است، میزان پروتئین و مواد مغذی درون آن کاهش نیافته و حتی نسبت به شیر خشک‌های دیگر بسیار بیشتر است.

ویژگی پودر شیر خشک مرغوب و باکیفیت

شیر خشک باکیفیت باید رنگ سفید و بدون هرگونه زردی و یا رنگ غیرطبیعی وجود داشته باشد. همچنین این محصول از نظر ظاهری باید به‌صورت پودری و یکنواخت و به‌دوراز هرگونه چسبندگی و تراکم باشد. علاوه بر اینها عطروطعم دلپذیری هم داشته باشد و عاری از هرگونه طعم غیرطبیعی و مایل به‌تندی نیز باشد.

پودر شیر خشک بدون چربی بدنسازی پگاه

شیر خشک بدون چربی دارای مزایا و معایب است. از جنبه مثبت آن این است که طیف مشابهی از ویتامین ها و مواد معدنی و همچنین پروتئین بیشتری در هر کالری نسبت به شیر کامل ارائه می دهد. با این حال، شیر کامل طعم بهتری دارد و تمام مواد مغذی را در نسبت های طبیعی خود فراهم می کند.

یکی از برندهای پرطرفدار شیر خشک پگاه است که نه تنها مصرف آن هیچ ضرری برای بدنسازانی که تصمیم به آن می گیرند، ندارد، بلکه باعث بهبود عملکرد و عضله سازی بدون چربی در این افراد می شود.

پودر شیر خشک اسکیم بدون چربی پگاه ترکیبی از:

 • شیر خشک بدون چربی پگاه پروتئین ۳۴ درصد و کربوهیدرات ۵۵ درصد
 • جایگزین مناسبی برای گینر های خارجی بوده
 • کاملاً طبیعی و بدون شکر و افزودنی‌های شیمیایی بوده
 • شیر خشک پگاه دارای نشان استاندارد و سیب سلامت است.
 • شیرخشک پگاه مورد تایید سازمان غذا دارو و وزارت بهداشت است.
 • مناسب برای افزایش وزن و حجم و کمک به ریکاوری و عضله سازی

کاربرد شیر خشک پگاه:

فراورده‌های گوشتی

کاربرد در فراورده‌های گوشتی مانند سوسیس و کالباس جهت بهبود کیفیت و بافت مناسب. با افزودن شیر خشک بدون چربی پگاه به دلیل افزایش چسبندگی و قوام فراورده، نیاز به روغن مصرفی پایین می آید و موجب آفزایش محصول خروجی می شود.

صنایع شیرینی‏ سازی

قنادی و شکلات سازی، صنایع نانوایی و کیک، کلوچه و بیسکویت سازی و نیز تولید پفک و تنقلات، همگی مواردی است که به حفظ بافت محصول کمک شایانی می کند.

فرمولاسیون‏ های غذایی و بدنسازی

کاربرد در فرمولاسیون‏ های غذایی و نوشیدنی‏ های لبنی و بدنسازی به دلیل داشتن خصوصیات عملکردی و تغذیه‏ ای مناسب.

محصولات لبنی

کاربرد در برخی محصولات لبنی مانند ماست، پنیر، بستنی و … جهت بالا بردن ماده خشک و حفظ قوام و بالا بردن ارزش غذایی محصول استفاده می شود.

پودر شیر خشک پگاه در بدنسازی

شیر خشک پگاه به علت درصد پروتئین بالا و چربی پایین و داشتن کربوهیدرات های با کیفیت، جهت ساختن توده عضلانی و همچنین افزایش حجم توصیه می شود. شیر خشک پگاه شامل ویتامین های گروه ب، د و فلزات با ارزشی هست که با مصرف این محصول می توانید از آن ها هم بهره مند شوید.

میزان پروتئین و کالری پودر شیرخشک بدون چربی پگاه:

هر ۱۰۰ گرم از محصول شیرخشک اسکیم پگاه حاوی:

پروتئین شیر پگاه ۳۱ گرم ( ۲۰٪ وی + ۸۰٪ کازئین )

کربوهیدرات ۵۵ گرم

چربی ۱.۵ گرم

انرژی ۳۵۸ کالری

 

هر پیمانه (۳۵ گرم) از شیر خشک پگاه:

پروتئین ۱۰.۸۵ گرم

کربوهیدرات ۱۹.۲۵ گرم

چربی ۰.۵۲۵ گرم

انرژی ۱۲۵.۳ کالری

ترکیبات پودر شیر خشک اسکیم پگاه:

بسیاری از مواد مغذی حیاتی در شیر خشک بدون چربی وجود دارد، از جمله مقدار قابل توجهی پروتئین، کلسیم، منیزیم، فسفر، سدیم، روی و پتاسیم. از نظر ویتامین ها، سرشار از ویتامین های A، B2، B3، B6، B12 و D و همچنین تیامین و فولات است. یک فنجان شیر بدون چربی دارای 8 گرم پروتئین با کیفیت بالا و کامل است که حاوی تمام 9 اسید آمینه ضروری مورد نیاز برای رشد و نمو است. کالری و سطح کلسترول و چربی بسیار کمی دارد .

در ضمن، توجه داشته باشید که شیر خشک بدون چربی حاوی هر سه درشت مغذی است. همچنین دارای مجموعه ای از مواد معدنی و ویتامین ها است.

پروتئین ها:

مطمئن باشید که وقتی شیرخشک از منبع اصلی خود فرآوری می شود، بیشتر پروتئین های اصلی آن، به ویژه اسیدهای آمینه، حفظ می شوند. همچنین توجه داشته باشید که این پروتئین ها به صورت پودر قابل هضم هستند.

کربوهیدرات ها:

لاکتوز نیز حفظ شده است و این برجسته ترین کربوهیدرات موجود در شیر اصلی است. از مزایای بدنسازی آن این واقعیت است که لاکتوز می تواند به بدن او کمک کند تا کلسیم را که به شکل پودری نیز موجود است، جذب کند.

چربی ها:

تجزیه محتوای چربی در یک لیوان صد گرمی شیر خشک بدون چربی به شرح زیر است:

 • کل کالری – 496.
 • چربی کل – 27 گرم.
 • چربی اشباع – 17 گرم. این، بیش از هشتاد درصد از مقدار توصیه شده روزانه شما را تامین می کند.
 • چربی غیراشباع چندگانه – 0.7 گرم.
 • چربی تک غیراشباع – 8 گرم نسبتا سنگین.

ویتامین ها

در حالی که ویتامین D به بدن کمک می کند کلسیم و فسفر مصرفی را جذب کند. شیرخشک همچنین حاوی ویتامین های حیاتی A، E  و K است. ویتامین K لخته شدن خون را تنظیم می کند؛ در حالی که ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده که از سلول ها محافظت می کند.

طعم شیر خشک پگاه:

شیر خشک پگاه همان طعم شیر را دارد و برای مزه دار کردن آن میتوان به آن کاکائو، قوه، وانیل، خامه سفیده تخم مرغ و انواع طعم دهنده های میوه را اضافه نمایید.

ترکیبات شیر خشک؛ انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید برای بدنسازان

برای دادن پاسخ بهتر به سؤال «آیا استفاده از شیر خشک در بدنسازی مفید است یا مضر»، ابتدا باید با اجزای تشکیل‌دهنده شیر خشک آشنا شویم. به‌طورکلی، شیر خشک حاوی مجموعه‌ای از مواد معدنی و ویتامین‌ها است؛ همچنین مواد زیر در ترکیبات شیر خشک موجود هستند:

 • پروتئین: درصد بالایی از شیر خشک را پروتئین تشکیل داده است. هنگام تبدیل شیر به شیر خشک، بیشتر مقدار پروتئین شیر، به خصوص اسید‌های آمینه، در شیر خشک حفظ می‌شوند. در هر وعده مصرف شیر خشک، حدود ۲۰ تا ۳۰ گرم پروتئین به بدن می‌رسد. یکی از دلایل اصلی برای استفاده از شیر خشک توسط بدنسازان، وجود پروتئین در ترکیبات آن است. پروتئین‌ها، خصوصاً پروتئین وی، تأثیر به‌سزایی در عضله‌سازی و افزایش حجم دارند. به همین ترتیب، شیر خشک به بدنسازان کمک می‌کند با سرعت بیشتری به هدف اصلی خود از انجام تمرینات ورزشی برسند. بسیاری از بدنسازان برای بالا بردن افزایش حجم عضلات خود از مکمل پروتئین گینر استفاده می‌کنند.
 • کربوهیدرات: لاکتوز، به‌عنوان کربوهیدرات اصلی موجود در شیر شناخته می‌شود. لاکتوز به بدن ورزشکاران و بدنسازان کمک می‌کند تا کلسیم موجود در شیر خشک را جذب کند. هر وعده مصرف شیر خشک، دوز مناسبی از کلسیم را برای بدن فراهم می‌کند که این مقدار در مقایسه با منابع دیگر کلسیم، بسیار بیشتر است.
 • چربی: میزان چربی موجود در شیر خشک به نوع شیری که از آن تهیه شده بستگی دارد. شیرهای خشک بدون چربی یا کم‌چرب، نزدیک به ۱۰ درصد چربی دارند که این مقدار برای مصرف روزانه معقول به نظر می‌رسد. بدنسازان جزو گروهی از افراد هستند که برای مصرف چربی خط قرمز‌های مشخصی دارند و می‌توانند بخشی از چربی موردنیاز بدن خود را با خوردن شیر خشک تأمین کنند.
 • ویتامین‌ها: علاوه‌بر کلسیم و پروتئین، شیر خشک حاوی انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی است که برای سلامت بدن هر انسان ضروری هستند. ویتامین D موجود در شیر خشک به جذب بهتر کلسیم و فسفر موجود در آن کمک می‌کند؛ همچنین ویتامین‌های حیاتی مانند A، E و K در شیر خشک موجود هستند. ویتامین K از لخته شدن خون در رگ‌ها جلوگیری کرده و ویتامین E به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان برای حفظ سلامت سلول‌های بدن عمل می‌کند. بسیاری از بدنسازان برای دریافت ویتامین‌های ضروری بدن، شیر خشک را در رژیم غذایی خود جای می‌دهند.

ترکیبات مفید موجود در شیر خشک، آن را به یکی از بهترین جایگزین‌ها برای مکمل‌های ورزشی گران کرده است. بسیاری از افراد استفاده از شیر خشک را به دلیل قابل‌دسترس بودن و ارزان بودن، به استفاده از مکمل‌های ورزشی موجود در بازار ترجیح می‌دهند.

مزایای مصرف پودر شیر خشک در بدنسازی؛ ساخت عضله

در پاسخ به سؤال «آیا مصرف شیر خشک برای بدنسازی مضر است یا مفید؟» ابتدا مزایای استفاده از شیر خشک را بررسی می‌کنیم. شیر خشک به دلیل داشتن درصد بالایی از مواد معدنی و ویتامین‌‌‌های ضروری بدن، مزایای بسیاری را برای بدنسازان و ورزشکاران به همراه دارد که در زیر به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • ترمیم سلولی با سرعت بیشتری انجام می‌شود.
 • مصرف شیر خشک افزایش حجم توده عضلانی را به همراه دارد.
 • با کاهش خطر شکستگی به واسطه جذب کلسیم، سلامت استخوان‌‌‌‌ها بهبود می‌یابد.
 • شیر خشک کم چرب، به بهبود سلامت قلب کمک می‌کند.
 • سیستم ایمنی تنظیم و تقویت می‌شود.

بسیاری از ورزشکاران به جای شیر خشک، با خرید گلوتامین و مصرف آن به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کنند. در ادامه مزایای شیر خشک برای بدنسازان، می‌توان به قیمت ارزان‌تر، سالم‌تر بودن از نظر غذایی (به دلیل نداشتن افزودنی‌های غذایی) و قابل‌دسترس بودن آن اشاره کرد.

مضرات مصرف پودر شیر خشک بدون چربی در بدنسازی؛ تجمع کلسترول و افزایش وزن

مصرف شیر خشک با دوز متعادل، نه‌تنها ضرر ندارد، بلکه برای سلامت بدن نیز مفید است؛ ولی مصرف بی‌رویه شیر خشک، ممکن است با عوارضی همراه باشد. به دلیل وجود کلسترول در شیر خشک، مصرف بیش از حد متعارف آن، باعث تجمع کلسترول در رگ‌ها شده و سلامت قلب را به خطر می‌اندازد؛ همچنین چربی موجود در شیر خشک و کالری بالای آن، منجر به افزایش وزن می‌شود. بسیاری از افراد با هدف چاق شدن صورت یا افزایش وزن، از شیر خشک استفاده می‌کنند.

از مضرات دیگر مصرف شیر خشک برای بعضی از بدنسازان، ایجاد واکنش‌ نسبت به لاکتوز است. این اتفاق در بدنسازانی رخ می‌دهد که نسبت به لاکتوز موجود در پودر شیر حساس هستند؛ همچنین توصیه می‌شود افرادی که ناراحتی معده دارند، به دلیل دیر هضم بودن شیر خشک، از آن استفاده نکنند.

نحوه مصرف پودر شیر خشک در بدنسازی؛ مقدار مجاز در هر وعده

مهم‌ترین نکته در مصرف شیر خشک، داشتن یک برنامه غذایی منظم است. شیر خشک نوعی مکمل محسوب می‌شود که تأثیر آن همراه با مصرف مواد غذایی دیگر نشان داده می‌شود. به‌هیچ‌وجه نباید به پروتئین موجود در شیر خشک بسنده کرد و باید مواد غذایی حاوی پروتئین و مواد معدنی دیگر را در رژیم غذایی روزانه گنجاند.

تعیین میزان دقیق مصرف شیر خشک برای بدنسازان به شرایط بدنی، تمرینات و نظر مربی بستگی دارد، ولی به‌طورکلی، مصرف شیر خشک در بزرگسالان به صورت زیر تعریف می‌شود:

 • مردان روزانه ۲ تا ۲.۵ وعده (هر وعده ۱۰۰ گرم)
 • زنان روزانه ۱ تا ۱.۵ وعده

در صورت مصرف شیر خشک کامل، هر وعده را باید ۵۰ گرم در نظر گرفت. برای نحوه مصرف شیر خشک در بدنسازی نیز دستور مشخصی وجود ندارد؛ می‌توان پودر شیر خشک را به شیک‌های پروتئینی بعد از باشگاه اضافه کرد یا بعد از حل کردن پودر در آب جوش، آن را مصرف کرد.

تفاوت پودر شیر خشک با مکمل بدنسازی در چیست؟ ترکیبات متفاوت

شیر خشک و مکمل‌های پروتئینی مانند وی، هر دو از شیر تولید می‌شوند و تفاوت آن‌ها در ترکیبات موجود در هر کدام است. پودر پروتئین وی از شیر تولید شده ولی حاوی ۱۰۰ درصد پروتئین است؛ در مقابل، پروتئین فقط ۲۹ درصد از ترکیبات پودر شیر خشک را تشکیل می‌دهد؛ همچنین به مکمل‌های ورزشی مواد افزودنی مانند: اسیدهای آمینه و کربوهیدرات برای تحریک رشد عضلات، افزایش وزن و حجم اضافه می‌شود. در ادامه تفاوت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شیر خشک با مکمل بدنسازی، می‌توان به قیمت آن‌ها اشاره کرد؛ شیر خشک بسیار ارزان‌تر از مکمل‌های پروتئینی موجود در بازار است.

پروتئین در پودر شیر خشک بدون چربی:

مطمئن باشید که وقتی شیرخشک از منبع اصلی خود فرآوری می شود، بیشتر پروتئین های اصلی آن، به ویژه اسیدهای آمینه، حفظ می شوند. همچنین توجه داشته باشید که این پروتئین ها به صورت پودر قابل هضم هستند.

ارزش غذایی پودر شیر خشک پگاه بدون چربی:

ارزش غذایی و میزان پروتئین 100 گرم شیر خشک بدون چربی:

 • انرژی: 345 کیلوکالری
 • کلسیم: 1257 میلی گرم
 • پروتئین: 32 گرم
 • کربوهیدرات: 55 گرم
 • چربی: 5.1 گرم

شیر خشک بدون چربی پگاه رو از کجا بخرم؟

گینر پگاه یا همان پودر شیر خشک بدون چربی , ترکیبی از پروتئین ۳۴ درصد و کربوهیدرات ۵۵ درصد است که جایگزین مناسبی برای گینر های خارجی بوده و کاملا طبیعی و بدون شکر و افزودنی‌های شیمیایی است. این محصول دارای نشان استاندارد و سیب سلامت است و برای افزایش وزن و حجم و کمک به ریکاوری و عضله سازی استفاده میشود و میتوانید از فروشگاه استوت آن را تهیه نمایید.

قیمت شیر خشک اسکیم

شما باید دقت کامل را به خرج دهید که شیر خشک اصل را تهیه کنید. مشخصا قیمت شیر خشک اصل بیشتر از نوع فیک آن است. یک شیر خشک اسکیم اصل دارای رنگی سفید است که نوعی خامه‌ای است و هیچ‌گونه رنگ زردی در آن دیده نمی‌شود. این نوع شیرهای اصل، دقیقا بوی شیر مایع را می‌دهند و حالت پودری آن باید یکنواخت باشد. بهتر است در زمان خرید شیر خشک اسکیم به این مورد هم دقت کنید که مقدار کمتری بخرید؛ چراکه معمولا تاریخ انقضای آن‌ها پایین است.

قیمت شیر خشک اسکیم یا بدون چربی معمولا بستگی به میزان وزن آن دارد و اغلب در فروشگاه‌های مختلف، قیمتی متفاوتی دارد.

برای چه کسانی مصرف شیر خشک مضر است؟

با اینکه همه افراد با هر گروه سنی مجاز به مصرف شیر خشک برای بدنسازی هستند؛ اما برخی از افراد به دلایلی نباید از این ماده استفاده کنند. به طور مثال:

 • افرادی که مشکلات معده دارند.
 • کسانی که به محصولات لبنی حساسیت نشان می‌دهند.
 • افرادی که از مکمل وی استفاده می‌کنند.
 • اشخاصی که بیش از اندازه اضافه‌وزن داشته باشند.

شیر خشک؛ جایگزینی ارزان برای مکمل‌های ورزشی گران‌ قیمت

در این مقاله با بررسی مزایا و مضرات شیر خشک، به سؤال «آیا مصرف شیر خشک در بدنسازی مفید است یا مضر؟» پاسخ دادیم. تاکنون عوارض جدی برای مصرف متعادل شیر خشک ثبت نشده است؛ پس برای جلوگیری از بروز خطرات سلامتی، در مصرف این مکمل غذایی احتیاط به خرج دهید.
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:
منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
نویسندگان
آرشیو مطالب
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شوددیگر موارد
چت باکس

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)
تبادل لینک هوشمند

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان tanzkadeh و آدرس tanzkadeh.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 145
:: کل نظرات : 4

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1
:: تعداد اعضا : 19

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 139
:: باردید دیروز : 7
:: بازدید هفته : 2077
:: بازدید ماه : 47948
:: بازدید سال : 110977
:: بازدید کلی : 1122444